בדק בית

לשם מה דיירים למעשה מבצעים בדק בית ? על מנת לענות על השאלה נציג מספר נקודות שיש לבדוק בכניסה לבית חדש מקבלן. ראשית, בכניסה לבית חדש מקבלן אין לדעת אילו ליקויים השאיר אחריו הקבלן, הליקויים עשויים להיות קריטיים ולעלות לנו זמן יקר וכסף רב בהמשך. שנית, בדיקת הבית על ידי איש מקצוע תאתר אי התאמות בין מה שנבנה בפועל לבין התוכניות של הבית – וקיימות עשרות של מקרים כאלה. בנוסף, בדיקת הבית תאפשר לכם לקבל אומדן כלכלי בנוגע לליקויים שהתגלו (באם התגלו) בדירה.

בכניסה לבית חדש מומלץ רבות לבצע בדיקה מקיפה לכל הבית, החל מהצנרת, הרצפות, הקירות, פתחי הניקוז, מערכת החשמל, מערכת המיזוג ועוד. לעיתים, לדיירים שאינם אנשי מקצוע קשה לבצע את הבדיקות לבדם משלוש סיבות: 1. אין להם את הסמכות המקצועית לבצע בדיקה לבית ולהסיק מסקנות. 2. אין לחוות דעת שלהם תוקף בבית משפט. 3. אין להם את הידע ואת המכשור המתאים לאיתור ליקויים בבית. לכן, רצוי להזמין חברת בדק בית על מנת שתערוך בדיקה מקיפה של כל הבית ותאתר ליקויים שיחסכו מאיתנו כאבי ראש מיותרים בהמשך.

באם נתגלו ליקויי בניה על ידי חברות בדק הבית, החברה תפיק דוח מקיף אודות ליקויי הבניה שנמצאו בבית. את הדוח נוכל להגיש לקבלן ולדון עימו בממצאים. באם הקבלן לא יסכים עם הדוח, רוב חברות בדק הבית מעסיקות יועצים משפטיים מטעמם אשר ילוו אתכם לבית המשפט בהגשת התביעה כנגד הקבלן. יש לציין כי ברוב המקרים הקבלנים כן מקבלים את חוות הדעת של חברות בדק בית ומטפלים בליקויים.

ישנם חברות רבות אשר מציעות שירותי בדק בית בדירות חדשות מקבלן ובדירות יד שניה. אנו ממליצים לבחור בחברה בעלת ניסיון וותק של לפחות 10 שנים בתחום. החברות הצעירות שמתעסקות בתחום בדק הבית למעשה עדיין אינן משופשפות ומציעות מחירים זולים מצד אחד, אך מצד שני הם אינן עתירי ידע וניסיון כמו החברות הוותיקות.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *