רכב חדש

רכב שטח חדש

יש מעט מאוד אירועים מרגשים בחיים כמו רכישה של רכב. כל רכישה חדשה נושאת עמה התרגשות מסוימת, אבל כשמדובר בסכומים הגבוהים שאנחנו מוציאים כשאנחנו קונים רכב, ההתרגשות הרבה מובנת לגמרי. בנוסף, לרוב אנחנו משקיעים מחשבה רבה בבחירת הרכב וכלן מעמד הרכישה הוא מעין סיום של מסע ארוך ומתיש ותחילתה של ידידות מופלאה ולעתים אף של סיפור אהבה בין אדם לרכבו.

רכב חדש עם ריח של חדש

מדהים שעוד לא המציאו תרסיס בריח של חדש. רכב חדש מריח אחרת מרכב ותיק וגם מרכב בן כמה חודשים. זהו ריח שמסמל עבור רבים התחלה של תקופה, של שינוי ושל צמיחה. והם צודקים, כיוון שכשאנחנו בתקופות רעות בחיינו, כשמצבנו הכלכלי רעוע והפרוטה לא בכיסנו, אנחנו יכולים עדיין להרשות לעצמנו לא מעט דברים, אבל בטוח לא רכישה של רכב.

נוהגים בהקשבה

רכב חדש דורש מאתנו תשומת לב שונה מרכב ותיק. מעבר לתקופת ההרצה של המנוע, מדובר במעין תקופת הסתגלות בה הרכב “לומד” אותנו ואנחנו לומדים אותו. לכל רכב דקויות אחרות, מגע שונה, תגובות אחרות ולפני שנוכל לנהוג בביטחון ולסמוך עליו ועל עצמנו חשוב להקדיש מספר שבועות לנהיגה שונה שהמהות שלה היא הקשבה. כך למשל יקח לכם מספר ימים ואולי אפילו שבועות להתרגל לרכב חדש.

זהירות, הרגע קניתי אותו

גם הנהג הוותיק ביותר ינהג פתאום אחרת כשהוא נוהג ברכב החדש שלו. שימו לב שכשאתם רוכשים מכונית חדשה פתאום אכפת לכם הרבה יותר מהניקיון של פנים הרכב והביקורים במכוני השטיפה תכופים יותר מאשר במקרה של רכב ישן יותר. נראה כאילו שאנחנו מנסים להאריך את תקופת הינקות, כמו שאנחנו שואפים לפעמים בסתר שהילדים שלנו יישארו ילדים קצת יותר זמן. בנוסף לכך אנחנו לוקחים פחות סיכונים בכביש, מחנים אותו במקומות מוצלים ובטוחים יותר ומבלים זמן רב במחשבה עליו.

אז איך משמרים את התחושה?

עם הזמן, אנחנו מתחילים להזניח אותו עד שיש כאלו שרכבם החדש נראה כאילו הוא בדרכו למגרש רכבים לפירוק. לפעמים זה קורה עם המכה הראשונה, עם העיקום הראשון, עם השריטה הראשונה ולפעמים זה פשוט קורה מאליו, מבלי שנרגיש. יום אחד אנחנו משאירים בטעות פחית משקה ברכב, יום אחר אנחנו מבחינים שברצפתו זרוקים מספר ניירות מקומטים ולאט לאט אנחנו כבר מתרגלים אליו, פחות מקפידים על חנייה במקום מוצל, לא שוטפים אותו לעתים תכופות ובאופן כללי ההתרגשות שוככת ואנחנו נכנסים לשגרה. אבל איך בכל זאת נצליח לשמור על ההתרגשות הראשונית?

רכב ויחסים

בדיוק כמו זוגיות שנכנסת למסלול קבוע, גם היחסים שלנו עם רכב חדש הופכים מבלי שנרגיש למעין זוגיות שגרתית. הדרך להילחם בכך היא לסמן על לוח השנה ימים מסוימים בהם ניקח אותו לשטיפה, ימים בהם ניקח אותו למוסך ושנקבע עבורו יום הולדת, תאריך הרכישה שלו. בתאריך זה נפנק אותו למשל במערכת חדשה או בצמיגים חדשים. במידה ונקפיד על שימור הדאגה ותשומת הלב, ייקח זמן רב עד שנרגיש שאנחנו כבר לא נוהגים ברכב חדש. נסיעה טובה!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *